latinica  ћирилица
05/05/2026 |  09:52 ⇒ 12:43 | Autor: RTRS

Demobilisani borac Vlado Tomić iz sela Priboj kod Lopara uselio se u novu kuću (FOTO)

Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Radan Ostojić posjetio je demobilisanog borca Vladu Tomića u selu Priboj kod Lopara.
Kuća za demobilisanog borca Vladu Tomića - Foto: RTRS
Kuća za demobilisanog borca Vladu TomićaFoto: RTRS

Razlog posjete je bio završetak izgradnje stambenog objekta za Tomića, čiju je realizaciju podržala Fondacija "Pomoć" Boračke organizacije Republike Srpske.

- Da se zahvalim svima ovdje, boračkoj organizaciji i narodu što imam sada kuću. Bio sam smješten ne daj Bože nikome, ali preživio sam sve - naglasio je Tomić. 

Radan Ostojić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, naglasio je da je ovo jedna od mnogih akcija u Srpskoj. 

- Јa ispred Ministarstva, tada u to vrijeme BORS-a pri kome djeluje Fondacija "Pomoć" uključili smo se kao što se uključujemo i širom Srpske u akciju. Pomogli smo sa 10.000 maraka da se okončaju radovi i privede kraju u smislu useljenja - rekao je Ostojić. 

Dodjela stanova u Loparama

Ukupna vrijednost stanova je negdje oko 230.000 KM, od čega je oko 160.000 KM dalo Ministarstvo i 70.000 KM opština Lopare.

Ostojić je razgovarao i sa načelnikom Lopara Radom Savićem, te prisustvovao i dodjeli ključeva porodicama koje su ostvarile pravo na stambeno zbrinjavanje. U pitanju su dvije porodice poginulih boraca i jedna RVI. Ovim je završeno zbrinjavanje ovih kategorija u Loparama.