Dodik: Želimo da orden nosite sa ponosom; Upisani ste trajno u našu knjigu prijateljstva (VIDEO)

- Ovo je priznanje vašoj vladi, to je tačno, ali je ovo priznanje i vama lično. To je rezultat ne samo vašeg angažovanja, već i vaša ljubav prema našoj saradnji. Ovo je izraz naše velike ljubavi i privrženosti Ruskoj Federaciji, Sankt Peterburgu i vama lično - navodi lider SNSD Milorad Dodik.
Kaže da Srpska zna da cijeni doprinos ljudi za zajedničko prijateljstvo.
- Želimo da orden nosite sa ponosom. Vi ste trajno upisani u knjige naših prijatelja. Natavićemo da gradimo naše odnose na najbolji mogući način - kaže Dodik.
On je naveo da će oreden biti uručen i gubernatoru Sankt Peterburga Aleksandru Beglovu.
- Hvala Vama i Beglovu, kome ćemo odlikovanje uručiti u Sankt Peterbugu kao znak zahvalnosti sa sve što radi. Živjela Rusija, Srbija i Republika Srpska - poručio je Dodik.
Orden zastave Republike Srpske sa zlatnim vijencem koji je danas uručen predsjedniku Komiteta za spoljne poslove Sankt Peterburga Grigorjevu Јevgeniju Dmitrijeviču, izraz je velike ljubavi i privrženosti Republike Srpske Rusiji i Sankt Peterburgu.
— Milorad Dodik (@MiloradDodik) May 11, 2026
Dmitrijevič je trajno upisan u… pic.twitter.com/EgCT4WJFFQ
Predsjednik Republike Srpske Siniša Karan uručio je danas Grigorjevu Orden zastave Republike Srpske sa zlatnim vijencem za naročite zasluge za razvijanje prijateljskih odnosa i svestrane saradnje Srpske i Rusije, kao i za jačanje strateškog partnerstva i bratskih veza.
Uručenju Ordena prisustvovao je ambasador Rusije u BiH Igor Kalabuhov.
