Mtel baner
latinica  ћирилица
13/05/2026 |  16:49 | Autor: RTRS

Delegacija iz Sankt Peterburga obišla kompaniju "Mikroelektronika"

Delegacija Sveruskog naučnoistraživačkog instituta za metrologiju "Mendeljejev" iz Sankt Peterburga obišla je kompaniju "Mikroelektronika" iz Banjaluke.
Posjeta kompaniji "Mikroelektronika" - Foto: RTRS
Posjeta kompaniji "Mikroelektronika"Foto: RTRS

Imali su priliku da vide najsavremeniju opremu i tehnološki kapacitet ove firme koja se bavi proizvodnjom električnih brojila i razgovaraju o budućoj saradnji.

- Dogovorili smo uz pomoć republičkog zavoda da se u narednom periodu obezbijedi sertifikat i na ruskom tržištu jer naše visoke tehnologije sa kojim raspolažemo i sertifikate koje imamo na zapadnom dijelu hemisfere možemo brzo aplicirati za potrebe ruske federacije - rekao je tehnički direktor "Mikroelektronike" Branislav Ninković.

Oni su, kaže Nataša Žugić direktorka Republičkog zavoda za standardizaciju i metrologiju,  jedna od reprezentativnih kompanija u Republici Srpskoj.

- Pogotovo sa stanovišta metrologije, jer oni su proizvođači mjerila električne energije i preko 40.000 komada godišnje se verifikuje za tržište Republike Srpske. Prikazali smo proizvode kapacitete, laboratorije - dodala je ona.