Novi Grad: Izložba "Crteži", autora Branka Miljuša (VIDEO)

Branko Miljuš je rođen u Dragotinji kod Prijedora. U Beogradu je završio Akademiju likovnih umjetnosti gdje je i magistrirao, a poslije bio profesor. Njegova uža specijalnost je grafika.
- Crteži su nastajali u poslednjoj fazi Miljuševog stvaralaštva, negdje devedesetih, dvijehiljadite godine. Prvobitno je izložba bila organizovana u Galeriji "Sreten Stojanović" u Prijedoru u saradnji sa Akademijom umjetnosti Republike Srpske. I evo ovom prilikom u Galeriji u Novom Gradu - rekla je Dajana Bilbija, istoričarka umjetnosti.
Branko Miljuš je nekoliko godina učestvovao u radu Likovne kolonije Rakani.
- Učestvovao je i u stvaranju Likovne kolonije Rakani. Mi stvarno pratimo i pratili smo njegov rad vrlo dugo i sa zadovoljstvom možemo govoriti o ovim crtežima. Јer motive ovih crteža čuvamo u jednoj posebnoj malo drugačijoj formi u grafikama.To je Branko Miljuš darovao Novom Gradu - rekla je Mirjana Drljača, ЈU Kulturno - obrazovni centar, Novi Grad.
Izložba će biti otvorena do 9. juna.

