Pritvor muškarcu iz Čelića zbog obljube djevojčice

- Sud je našao da je iz izjava svjedoka saslušanih u istrazi, te izjave oštećene iz istrage koji je Sud u potpunosti prihvatio, nesumnjivo utvrđeno postojanje neophodnog nivoa osnovane sumnje da je I.S. počinio krivično djelo koje mu se stavlja na teret, što je prvi uslov za određivanje pritvora - navedeno je u saopštenju.
Pritvor mu je određen i jer naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo za koje je propisana kazna zatvora u trajanju dužem od tri godine i da to može učiniti prema bilo kojem djetetu.
Iz Suda navode da je, iako je riječ o maloj sredini gdje se mještani međusobno poznaju, I.S. pokazao izuzetnu upornost i nedostatak bilo kakvih obzira, te je ispunjen uslov za određivanje pritvora i po ovom posebnom razlogu, a utvrđeno je i da nije bio pijan.
U saopštenju je navedeno da je pritvor određen i zbog bojazni da će osumnjičeni ponoviti, dovršiti ili učiniti krivično djelo kojim prijeti, a za ta krivična djela može se izreći kazna zatvora od tri godine ili teža kazna.
