Srbija u prijateljskom susretu odmjerava snage sa učesnikom Mundijala

Ovaj duel predstavlja prvu od dvije junske provjere za izabranike Veljka Paunovića, koji će četiri dana kasnije gostovati Meksiku.
Ipak, duel u Portugalu ima poseban značaj, jer Srbija na teren izlazi u drastično izmenjenom i podmlađenom sastavu, dok će sa druge strane stajati selekcija koja se uveliko priprema za svoj istorijski, prvi nastup na Svjetskom prvenstvu.
Zbog odsustva velikog broja standardnih reprezentativaca, na spisku se nalazi čak 11 igrača iz Superlige Srbije, dok će priliku da debituju imati Vukašin Đurđević iz Partizana i Mirko Milikić iz Železničara iz Pančeva.
Srbija će u Portugalu na dvije prijateljske utakmice nastupiti bez mnogih nosilaca igre. Na spisku nema golmana Vanje Milinkovića-Savića, Predraga Rajkovića i Đorđa Petrovića, kao ni Aleksandra Mitrovića, Luke Јovića, Sergeja Milinković-Savića, Saše Lukića, Nikole Milenkovića i još nekolicine iskusnih reprezentativaca.

