Kovačević: Dalje od Ustava BiH i njim zagarantovanih prava Srpskoj nećemo ići

- Nije sporno da i BiH ima određenu imovinu, ukoliko se Srpska i Federacija o tome dogovore. Dakle, jedini legalan i prihvatljiv način definisanja ovog pitanja jeste sporazum između Republike Srpske i Federacije BiH, a koji bi kasnije mogao biti potvrđen i u Parlamentarnoj skupštini BiH - poručio je Kovačević u objavi na društvenoj mreži Iks.
Pitanje imovine u BiH je riješeno Dejtonskim sporazumom i Ustavom BiH i sasvim je jasno da ona pripada Republici Srpskoj i Federaciji BiH.
— Radovan Kovačević (@KovacevicRaso) June 5, 2026
Nije sporno da i BiH ima određenu imovinu, ukoliko se Srpska i Federacija o tome dogovore.
Dakle, jedini legalan i prihvatljiv način…
Dodaje da je to crvena linija Republike Srpske.
- Dalje od Ustava BiH i njim zagarantovanih prava Srpskoj nećemo ići - ističe on, reagujuću na dokumentu koji su izradili navodni "bh pravnici", a koji, kako navode federalni mediji, sadrži rješenje za "državnu imovinu BiH".

