Macut: Nastaviti uspješnu saradnju Srpske i Srbije u oblasti zdravstva (FOTO)

- Naša saradnja je dugotrajna i već utemeljena, može biti efikasnija i bolja. Takođe, možemo unaprijediti saradnju naših univerziteta, vlada i ljudi - rekao je Macut nakon posjete Odjeljenju endokrinologije Klinike za unutrašnje bolesti UKC-a.
Istakao je da je impresioniran stručnim i svakim drugim nivoom napretka UKC-a, posebno u oblastima kardiohirurgije.
- Moja želja je bila da se napredak postigne i u oblasti endokrinologije, uz bolje obrazovanje i naučno profilisanje mladih stručnjaka. Srbija na tom planu stoji uvek rame uz rame sa Srpskom - rekao je Macut.

Macut je izrazio zadovoljstvo što je zdravstveni sistem Republike Srpske potpuno otporan, te kadrovski popunjen i osposobljen.
Vršilac dužnosti direktora UKC-a Republike Srpske Nikola Šobot rekao je da je ustanova koju vodi uvijek imala odličnu stručnu, edukativnu i naučnu saradnju sa zdravstvenim sektorom Srbije.
- UKC je rastao i razvijao se upravo na toj saradnji koju namjeravamo da unapređujemo i nakon ove posjete premijera Macuta - rekao je Šobot i zahvalio Macutu za sve što je do sada uradio za razvoj UKC-a, medicinske struke i endokrinologije u Republici Srpskoj.
Macut je Odjeljenje endokrinologije posjetio zajedno sa rukovodstvom UKC-a Srpske, ministrom zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alenom Šeranićem i dekanom Medicinskog fakulteta u Banjaluci Rankom Škrbićem
Šeranić je naveo da je Macut gostujući profesor na banjalučkom Medicinskom fakultetu i da godinama sarađuje sa ovdašnjim endokrinolozima.
- Značajna je njegova podrška ovdašnjem razvoju endokrinologije, ali i drugih medicinskih i zdravstvenih programa, te zdravstvene zaštite u Srpskoj - rekao je Šeranić i dodao da je važna Macutova podrška napretku, angažovanju i obrazovanju mladih stručnih kadrova.
