Sjećanje na 13 ubijenih Srba u ustaškom zločinu kod Trebinja ne blijedi ni nakon 85 godina

Tada su udruženim snagama ustaše i Muslimani iz tog kraja na prevaru prvo doveli 13 uglednih Trebinjaca pred Pridvoračku jamu, da bi ih potom na najmonstruozniji način ubijali i bacali u jamu.
- Ljudi koji su tada stradali, malo su pominjani, ali niko ne obraća pažnju na traumu koju su preživjeli imali, naši roditelji, naši djedovi, babe, jednostavno nisu mogli da pričaju o tome - rekao je Željko Šakota, potomak.
Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić rekao je da je za mlade generacija obaveza na nastave obilježavanje ovakvih datuma i da oni koji su ubijeni nikada ne smiju biti zaboravljeni.
- Da generacije koje dolaze ne zaborave šta se dešavalo u prethodnom periodu, zašto su stradali, stradali su samo zato što su bili Srbi. I ovdje kao što vidimo na spomeniku nisu se birale ni godine, ni drugi razlozi, od 18 godina pa nadalje, ljudi su ubijani na najzvjerski mogući način - rekao je Ćurić.
