latinica  ћирилица
24/06/2026 |  16:20 | Autor: SRNA

Savić: Izetbegovićeva retorika neodgovorna i opasna

Predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Bijeljina Bojan Savić smatra da izjava lidera SDA Bakira Izetbegovića o predsjedniku SNSD-a Miloradu Dodiku nije samo neodgovorna, već predstavlja opasno spuštanje političkog dijaloga na nivo na kojem više nema mjesta za demokratiju, razum, niti za evropske vrijednosti.
SNSD Bijeljina - Savić Bojan - Foto: RTRS
SNSD Bijeljina - Savić BojanFoto: RTRS

- U zemlji koja je skupo platila svaki poziv na sukob, riječi da nekoga "treba riješiti silom" ne smiju biti olako izgovorene - rekao je Savić.

Prema njegovim riječima, naročito to ne bi smio da radi sin Alije Izetbegovića, koristeći opasne konstrukcije o "rješavanju silom" kao predizborni folklor SDA, "kao da ništa nije naučio iz postupaka svog oca".

Savić je naglasio da je Izetbegovićeva retorika opasna i neodgovorna.

- Kada političar počne da govori o sili kao načinu rješavanja političkih neslaganja, on zapravo priznaje da je ostao bez ideja, bez argumenata i bez povjerenja u sopstvenu politiku - naveo je Savić.

Izetbegovićeva izjava, dodao je on, predstavlja ozbiljno narušavanje političkog dijaloga i nespojiva je sa demokratskim principima.

S druge strane, Savić smatra da pritisci prema Republici Srpskoj proizvode suprotan efekat od željenog.

- Istorija nas je naučila da pritisci proizvode otpor, a ne poslušnost. Ko god
misli da će disciplinovati Republiku Srpsku napadima, postići će samo jedno - još čvršće jedinstvo u odbrani volje naroda. Nećete uspjeti! - zaključio je Savić.

Predsjednik SDA Bakir Izetbegović izjavio je sinoć gostujući na Federalnoj televiziji da se Dodik "nekom silom mora riješiti".