Savić: Izetbegovićeva retorika neodgovorna i opasna

- U zemlji koja je skupo platila svaki poziv na sukob, riječi da nekoga "treba riješiti silom" ne smiju biti olako izgovorene - rekao je Savić.
Prema njegovim riječima, naročito to ne bi smio da radi sin Alije Izetbegovića, koristeći opasne konstrukcije o "rješavanju silom" kao predizborni folklor SDA, "kao da ništa nije naučio iz postupaka svog oca".
Savić je naglasio da je Izetbegovićeva retorika opasna i neodgovorna.
- Kada političar počne da govori o sili kao načinu rješavanja političkih neslaganja, on zapravo priznaje da je ostao bez ideja, bez argumenata i bez povjerenja u sopstvenu politiku - naveo je Savić.
Izetbegovićeva izjava, dodao je on, predstavlja ozbiljno narušavanje političkog dijaloga i nespojiva je sa demokratskim principima.
S druge strane, Savić smatra da pritisci prema Republici Srpskoj proizvode suprotan efekat od željenog.
- Istorija nas je naučila da pritisci proizvode otpor, a ne poslušnost. Ko god
misli da će disciplinovati Republiku Srpsku napadima, postići će samo jedno - još čvršće jedinstvo u odbrani volje naroda. Nećete uspjeti! - zaključio je Savić.
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović izjavio je sinoć gostujući na Federalnoj televiziji da se Dodik "nekom silom mora riješiti".
