latinica  ћирилица
24/06/2026 |  16:30 | Autor: SRNA

Uhapšeni Crnogorci zbog dilanja kokaina širom Srbije

U Beogradu su uhapšena dvojica crnogorskih državljana, koji su dilali kokain u glavnom gradu gradu, ali i širom Srbije.
Policija Srbije (Foto:TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ) -
Policija Srbije (Foto:TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ)

Crnogorci čiji su inicijali P.L. i M.L. su osumnjičeni da su u dužem vremenskom periodu, od za sada nepoznatih lica nabavljali kokain, koju su čuvali u jednom stanu u Beogradu, odakle su tu drogu prodavali kupcima u Beogradu i drugim gradovima Srbije.

Policija ih je uhapsila u putničkom vozilu u Beogradu na vodi i tom prilikom kod osumnjičenog M.L. pronađena je kesa sa oko 150 grama kokaina, saopšteno je iz MUP Srbije.

Pri pretresu stana koji je, kako se sumnja, koristio M.L. radi čuvanja i pripreme narkotika za prodaju, zaplijenjeno je još 850 grama kokaina i vagica za precizno mjerenje.

Oni su uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično djelo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet droge i određeno im je zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

Akciju je sproveo MUP Srbije po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.