Ispraćaj djece sa Kosova i Metohije iz Republike Srpske: Danas odlazak 800 mališana

Iz Etno-sela "Stanišići" kod Bijeljine danas će biti ispraćeno 650 djece sa Kosova i Metohije koja su sedam dana boravila u Republici Srpskoj. Ispraćaj je planiran za 12.00 časova, a Republiku Srpsku će napustiti preko graničnog prelaza Pavlovića most.
Republiku Srpsku će i preko graničnog prelaza Vardište kod Višegrada napustiti 150 djece i mladih iz južne srpske pokrajine.
Djeca i mladi sa Kosova i Metohije boravili su sedam dana kod svojih domaćina u 20 gradova i opština Republike Srpske u okviru projekta "Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske".
Iz banjalučkog Odbora za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji su zahvalili za podršku porodicama, sveštenstvu SPC, institucijama, Vladi, premijeru Savi Miniću, Ministarstvu prosvjete i kulture, Ministarstvu porodice, omladine i sporta Republike Srpske.
Podršku projektu dala je Uprava za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije, Ministarstvo za spoljnu trgovinu i ekonomske odnose u Savjetu ministara i ministar Staša Košarac.
Zahvalnost je upućena i Ministarstvu bezbjednosti u Savjetu ministara za dozvolu koja je data za ulazak pod posebnim uslovima djeci sa Kosova i Metohije.
Predsjednik Odbora Milorad Arlov zahvalio je Eparhiji zvorničko-tuzlanskoj i mitropolitu Fotiju na blagoslovu i finansijskoj podršci.
