Košarac: Paljenje srpske zastave još jedna potvrda da je BiH nemoguća zemlja

Košarac je rekao da su radikalizacija i divljaštvo apsolutno neprihvatljivi i odmah moraju biti sankcionisani.
- Sarajevo nam ovim šalje više nego jasnu poruku - za Srbe ovdje nema mjesta. Licemjerno tvrde da žele BiH, a ovim potvrđuju da ne uvažavaju identitet srpskog naroda u BiH - istakao je Košarac.
Košarac je poručio da se lažnim narativima i napadima na srpski narod ne može uništiti srpski nacionalni identitet, dostojanstvo i pravo da postoje.
- Danima gledamo ratne zastave i obilježja takozvane Armije BiH, slušamo lažne sarajevske narative o poštovanju multietničnosti, zajedništvu i slično - upozorio je Košarac.
On je poručio da granica postoji.
- Mi nismo jedno. Granica postoji! Mi imamo svoje, vi svoje. Nas ne zanima ništa što je vaše. To je realnost - zaključio je Košarac za Srnu.
Na društvenim mrežama pojavio se video-snimak na kojem se vidi kako grupa huligana skida sa jarbola i potom pali zastavu Republike Srpske, uz povike "Alahu ekber" i psovke.
Federalni portali prenose da se zastava nalazila na jarbolu postavljenom uz entitetsku liniju između Republike Srpske i FBiH.
