Nestašica vode u banjalučkim naseljima: U Dragočaju vode nema peti dan (VIDEO)

Naglašavaju da je na brojeve nadležnih gotovo nemoguće bilo koga dobiti, te da se dovijaju na razne načine.
Mještanin Dragočaja, Simo Trbić, kaže da u njihovom domaćinstvu imaju dvije kuće u kojima stanuje 11 članova njegove porodice.
- Mi vode nemamo od ponedjeljka, Možete zamisliti kako nam je. Lakše mi je bilo prije 60 godina na selu, kada smo imali drveno korito i česmu - ističe Trbić.
Gradonačelnik Draško Stanivuković tvrdi da vode nema samo pokoja kuća u Dragočaju, te da će problem biti trajno riješen za 45 dana.
- Ko to nema vode od ponedjeljka? Dajte da vidimo. To može biti jedan dio ulica. Ali parni i neprani režim funkcioniše 90 posto. Mi znamo kada je pun rezervoar Priječani, kada Ramići. Naizmjenično puštamo - tvrdi Stanivuković.
Posebno težak položaj imaju poljoprivrednici i stočari.
- Kad dođeš kućinemaš se gdje istuširati, oprati suđe, veš. Evo, imam oko 30 kvadrata povrća i nemam čime da zalijem - kaže mještanin Mihajlo Blagojević.
