Otvoren Međunarodni plivački miting u Banjaluci

Plivački miting otvorila je pomoćnik ministra za sport Republike Srpske Danijela Ćapin koja je poručila da ovakva takmičenja imaju poseban značaj jer okupljaju vrhunske sportiste iz različitih zemalja, promovišu prijateljstvo, međusobno uvažavanje i vrijednosti kao što su disciplina, posvećenost i poštena borba.
Ona je dodala da je ovaj sportski događaj finansijski podržalo Ministarstvo porodice, omladine i sporta Srpske, te da se njime ne promoviše samo plivanje, već i Banjaluka i Republika Srpska kao uspješni domaćini međunarodnih sportskih manifestacija.
Ćapinova je takmičarima poželjela mnogo uspjeha i da ostvare najbolje rezultate.
- Neka pobijede najbolji, u duhu fer pleja i sportskog nadmetanja - poručila je Ćapinova.
Organizator je Plivački klub "Borac".
