Vučić: Uvijek smo spremni za razgovor, ali nikada o tome kome pripada KiM (VIDEO)

Vučić je, na skupu "Srbija - jedna porodica" koji je održan u Beogradu, kazao da je pravio i političke greške, ali da je uvijek i u najtežim trenucima bio uz svoju zemlju.
- Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Vidio sam da ste iz svih krajeva Srbije. Vidio sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Sjeverne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga" - rekao je Vučić.
- Sjećate li se koliko je bilo teških razgovora oko Kosova i Metohije? Ali smo uvijek i u najtežim trenucima znali da kažemo: o svemu hoćemo da razgovaramo, uvijek hoćemo da razgovaramo, ali nećemo da pregovaramo i da razgovaramo čija je to teritorija i kome pripada Kosovo i Metohija. Znate šta piše u Ustavu Srbije, to je za nas Sveto pismo i toga ćemo se uvijek držati - istakao je Vučić.
Zahvalio je Srbima sa Kosova i Metohije koji su došli na današnji skup na platou ispred Narodne skupštine Srbije u Beogradu i zamolio sve prisutne da ih pozdrave velikim aplauzom.
- Srbima sa Kosova i Metohije hvala što čuvaju naše ime i prezime, a mi ćemo uvijek biti uz njih - kazao je.
Vučić je naveo da je bilo i teških trenutaka u Ujedinjenim nacijama.
- I tada smo se borili za svoju zemlju. I tada smo znali da idemo protiv najmoćnijih, najvećih, najsnažnijih sila ovoga sveta. I uspeli smo svi zajedno, ujedinjeni, da se izborimo i da pokažemo da jedan mali slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz. Pokazali smo da kada smo zajedno sve možemo - rekao je Vučić.
Kako je naveo, i dijaspora je pokazala da kada god je potrebno može da pomogne i da želi da pomogne.
- I zato sam zahvalan i ljudima iz Beča i iz mnogih drugih mesta širom sveta koji su došli danas u Beograd i koji podržavaju Srbiju, koji čine sve da Srbija bude predstavljena u najboljem svetlu. Mali je broj onih koji Srbiju žele da predstave u najgorem svetlu i da uvek kažu kako je Srbija problem - istakao je Vučić.
- Za pobjedu, za pobjedu i to uskoro. Za pobjedu najveću i najjaču. Za naš narod na Kosovu i Metohiji, Republici Srpskoj, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji, svuda za našu Srbiju - poručio je Vučić.
