28/06/2026 | 09:30 | Autor: SRNA
Sedam lica evakuisano nakon curenja amonijaka iz hladnjače u Guči
Sedam lica evakuisano je, od kojih su četiri prevezena u bolnicu nakon što je u Guči došlo do curenja amonijaka iz hladnjače, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

Policija u Srbiji (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC, ilustracija)
- Po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu - ističe se u saopšptenju.
Iz MUP-a su naveli da je pretakanje amonijaka, nakon noćašnjeg curenja, jutros uspješno izvršeno.
Zbog curenja amonijaka iz hladnjače u Guči, MUP je noćas izdalo upozorenje za građane, koje je proslijeđeno i SMS porukom.
