Vidovdan obilježila specijalna jedinica VRS "Crni"

Parastosom poginulim pripadnicima jedinice u Crkvi "Svetog Đorđa" i polaganjem vijenaca i cvijeća na centralni spomenik palim borcima Semberije preživjeli saborci su se prisjetili ratnog puta specijalnog odreda "Crni".
Ova elitna jedinica je formirana 16.juna 1992.godine po naredbi Istočno bosanskog korpusa VRS , osam njenih pripadnika je položilo život za Srpsku, a 105 boraca je teže ili lakše ranjeno.
- Najupečatljivija bitka je bila za proboj za Smoluću, to je neosporivo. Poslije nje su bile bitke na Majevici, odbrana releja - rekao je Vasilije Mitrović, ratni komandant specijalnog odreda VRS.
Ratni put je bio trnovit.
- Ratni put jedinice je bio trnovit, ali morali smo braniti našu zemlju, naše svetinje, crkve, groblja, morali smo stati na put tom zlu koje je nadirao sa zapada - naveo je Milenko Stojanović, predsjednik Udruženja vetarana speijalnog odreda VRS.
