latinica  ћирилица
28/06/2026 |  18:27 ⇒ 18:47 | Autor: SRNA

Više od 2.000 bajkera na međunarodnom moto-skupu, prisustvovao i Minić

Trodnevni moto-susreti i proslava 30 godina šamačkog Moto-kluba "Viking" okupili su u Šamcu oko 2.000 bajkera iz više od 160 klubova bivše Јugoslavije i svih dijelova Evrope, a predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić ocijenio je da je manifestacija postala prepoznatljiv simbol šamačke opštine.
Trodnevni moto-susreti u Šamcu - Foto: SRNA
Trodnevni moto-susreti u ŠamcuFoto: SRNA

- Hiljade ljudi i hiljade motora iz cijelog regiona potvrdili su da je ovaj susret postao prepoznatljiv simbol naše opštine. Čestitam članovima "Vikinga", želim im još mnogo uspješnih godina, sigurnih kilometara i druženja koja će nastaviti da okupljaju ljude u našem Šamcu - rekao je Minić.

Minić je istakao da duh bajkera čine bratstvo, sloboda i put i da je u njegovom Šamcu uvijek poseban osjećaj druženja.

Predsjednik Moto-kluba "Viking" Obrad Božić rekao je da je za tri dana prodefilovalo više od 3.000 ljudi u moto-kampu domaćina susreta.

Organizovan je i defile gradskim ulicama, bajkerske igre, a zatim koncert grupe "Kerber" i još nekoliko muzičkih grupa.

- Proslavili smo 30 godina uspješnog rada. Imamo 32 aktivna člana, bavimo se humanitarnim radom i pomažemo uvijek gdje treba, naši gosti su tradicionalno "Djeca sunca" iz Šamca sa kojima se družimo - naveo je Božić.

Predsjednik Udruženja građana za pomoć licima sa posebnim potrebama "Djeca sunca" Tanja Ninković rekla je Srni da bajkeri nisu samo ljubitelji brzine i slobode, već i ljudi velikog srca.

- Ovakva druženja su neprocjenjiva jer grade mostove razumijevanja, prihvatanja i radosti za našu djecu. Hvala vam što ste uvijek uz nas - istakla je Ninkovićeva.

Moto-susreti organizovani su u okviru tromjesečne manifestacije "Šamačko ljeto 2026".