latinica  ћирилица
03/07/2026 |  17:07 ⇒ 17:27 | Autor: RTRS

Minić: Odluka krnjeg Ustavnog suda dno dna prava, struke i morala (VIDEO)

Danas je krnji Ustavni sud BiH zabio posljednji ekser u mrtvački sanduk nečega što se zove pravni sistem BiH, rekao je predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić.
Savo Minić - Foto: RTRS
Savo MinićFoto: RTRS

Minić je rekao da je odluka krnjeg Ustavnog suda dno dna prava, morala i struke.

- Gledao sam njihovu odluku, pozivaju se na član Evropske konvencije o zaštiti ljudskih prava. Ne postoji veća blamaža svih koji tamo sjede, mislim da su oni obrukali i sebe i svoje karijere, ali na kraju krajeva i svoje porodice - istakao je Minić.

Apsurdno je, dodao je Minić, da se oni pozivaju na zaštitu ljudskih prava, dok neko mijenja Krivični zakon mimo procedura.

- Јedino što su oni trebali da rade jeste da štite Ustav BiH. Mi znamo kako se donosi zakon. U ovom slučaju zakon je nametnuo jednog čovjek da bi on služio isključivo kao politički instrument - neglasio je Minić.

Minić je podsjetio da je, dok je trajao sudski proces protiv predsjednika Milorada Dodika, upozporavao da je na djelu nepravo, gaženje normi i prava.

- Međutim, sad smo došli do Ustavnog suda koji upravo treba da bude neko ko se eksplicitno tim bavi. I, evo vidite kako je u odluku donio. Znači, ovo nam je jasna poruka. Ovo je veoma loše za sve građane BiH - istakao je Minić.

Prema njegovim riječima, ovo nam samo govori da ovdje ne postoji nikakav red, pravo, pravilo, nego da postoje ljudi koji nemaju nimalo stida i srama da pišu obrazloženja i da donose ovakve odluke.

- Kao što to svaki put govorim, mi nismo ni protiv koga. Mi samo svoje ne damo. Јačamo svoje institucije, jačamo Republiku Srpsku. Želimo da smo s narodom, da budemo kao neki dan na žetvi, danas na igralištu - rekao je Minić. 

Minić je dodao da Republika Srpska prema ovakvim odlukama mora da ima jedinstven stav.

- A naš osnovni zadatak je da svakim danom razvijamo Republiku Srpsku - rekao je Minić.