Pavić: Dolazak Bernsa u Bratunac - jako dobar znak da se stvari mijenjaju

Ovo je, ističe Pavić, još jedan znak da su se stvari definitivno promijenile, ali i nedvosmislena poruka da srpske žrtve više ne mogu da se ignorišu.
- To je prvi put da neka zapadna sila jasno prepoznaje srpske žrtve tokom rata. To je presedan i jako dobar znak - ističe Pavić.
To što se danas desilo, dodaje Pavić, vrlo je bitno i znači da u Bijeloj kući sada imaju mnogo više sluha za srpsku stranu.
Pavić očekuje da ovakav gest neće biti posljednji takav koji će učiniti administracija američkog predsjednika Donalda Trampa.
- I ne samo to, naglasak je na tome da su ovde stradali hrišćani, a to je za Trampovu administraciju jako važno. Јedan od njihovih spoljnopolitičkih prioriteta je zaštita ugroženih hrišćana, gde god su u stanju da pruže tu zaštitu - naglašava Pavić.
Upitan da li će srpski narod dočekati da bude priznat genocid nad njim počinjen u Drugom svjetskom ratu i tokom ratova 90-tih godina, Pavić je rekao da će se to desiti ako Srbi ne odustanu od borbe za tu istinu i ako je budu isticali na svakom mogućem mjestu.
- Republika Srpska je mnogo uradila na tom polju, doneta je i Deklaracija o stradanju Srba u Јasenovcu i NDH - rekao je Pavić.
On je istakao da istina o stradanju Srba ne smije da bude predmet nikakve diplomatske trgovine i da je uvjeren da će upornost i dosljednost u njenom iznošenju jednog dana donijeti rezultat zato što dolazi do promjena na Zapadu.
