Milić: Isplate penzija prioritet

- Vlada je pokazala odgovornost prema najstarijoj polulaciji prelaskom na trezorski način isplate penzija u Srpskoj, što je bila važna odluka koja je dovela do stabilnosti penzijskog sistema i redovnosti isplate penzija - rekao je Milić.
On je ukazao da penzije u Srpskoj ne kasne ni jedan dan, a do isplata dolazi i po nekoliko dana prije roka.
- Republika Srpska je jedina na prostoru bivše Јugoslavije koja u posljednje dvije godine u decembru isplaćuje dvije penzije, odnosno novembarsku i decembarsku - rekao je Milić novinarima na Borju kod Teslića, gdje je sa zavničnicima Srpske prisustvovao tradicionalnom druženju penzionera banjalučke i dobojske regije.
Predsjednik Udruženja penzionera Republike Srpske Ratko Trifunović rekao je da će penzije za avgust biti povećane za 3,55 odsto.
- Јednokratnu pomoć od 120 KM dobiće penzioneri čije su penzije ispod prosječne, a 80 KM oni čije su penzije veće od prosječne - istakao je Trifunović.
On je dodao da su se penzioneri i predstavnici institucija Republike Srpske tradicionalno okupili na Borju povodom obilježavanja Dana borca, kako bi odali poštu stradalim borcima NOR-a.
