latinica  ћирилица
08/07/2026 |  14:24 ⇒ 14:24 | Autor: RTRS

U Gradišci pronađena opojna droga amfetamin

Policijski službenici Policijske uprave Gradiška sproveli su akciju pojačanih mjera i radnji iz oblasti zloupotreba opojnih droga, kojom prilikom su lišili slobode lice S.K. iz Tuzle, zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo "neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga".
Policija - Foto: RTRS
PolicijaFoto: RTRS

Naime, policijski službenici Policijske uprave Gradiška, operativnim radom na terenu došli su do saznanja da navedeno lice posjeduje određenu količinu opojne droge, te je na osnovu Naredbe Osnovnog suda u Gradišci, izvršen pretres putničkog automobila koje isto koristi.

Pretresom je pronađeno i oduzeto oko 50 grama bijele praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu amfetamin kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa navedenim krivičnim djelom.

U okviru akcije evidentiran je jedan prekršaj po članu 17. Zakona o javnom redu i miru Republike Srpske, koji je počinilo lice B.G. iz Tuzle.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka koji je naložio da se po kompletiranju predmeta dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv osumnjičenog lica.