Borac otputovao za Moldaviju; Prenos revanša na RTRS (VIDEO)

Tri gola prednosti, dobra atmosfera i veliko samopouzdanje, tako Borac kreće na put u Moldaviju. Poslije uvjerljive pobjede u Banjaluci, "crveno-plavi" žele da u Kišinjevu potvrde ono što su započeli pred svojim navijačima i izbore plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Iako rezultat iz prvog meča uliva sigurnost, u banjalučkom taboru nema mjesta opuštanju. Plan je jasan, odigrati disciplinovano i postići pogodak koji bi, praktično, otklonio svaku dilemu oko prolaska dalje.
Slovenački vezista Sandi Ogrinec smatra da je Borac već u prvom susretu pokazao razliku u kvalitetu, ali vjeruje da posao još nije završen. Kaže da ekipa želi što prije stići do gola i bez nepotrebne drame privesti dvomeč kraju.
- Zadovoljni smo rezultatom iz prvog susreta, mogla je biti i veća razlika, ali nema kukanja. Idemo tamo da završimo posao. Nadam se da ćemo imati više prostora. Moramo igrati pametno i što prije dati gol, kako bi mirno priveli meč kraju. Atmosfera u timu je super i gradimo novi pobjednički mentalitet - istakao je Ogrinec.
Stručni štab pred revanš nema mnogo problema sa sastavom. Van konkurencije zbog povrede, i dalje je kapiten Srđan Grahovac, dok su svi ostali igrači spremni.
- Prednost od 3:0, koju imamo, je ozbiljna. Pokušaćemo dati gol što prije i definitivno riješiti pitanje putnika u narednu rundu. Petrokub je bio defanziviji u Banjaluci, kući će sigurno igrati otvorenije i tu se nama otvara šansa da ih ugrozimo rekao je Boris Raspudić, trener u stručnom štabu Borca.
Revanš utakmica između Petrokuba i Borca, koju će prenositi naša televizija, igra se u četvrtak od 19.00 časova na stadionu Zimbru u Kišinjevu.
Ako opravda ulogu favorita i sačuva stečenu prednost, Borac će u narednom kolu, najvjerovatnije, igrati protiv bjeloruskog Vitebska koji ima veliku prednost od 3:0 protiv Sutjeske.
