Krišok u Serdarima odao počast ubijenim srpskim civilima

- Svaka civilna žrtva zaslužuje da je se sjećamo sa dostojanstvom i poštovanjem - istakao je Krišok.
Krišok je rekao da odavanje počasti svim civilnim žrtvama rata, bez obzira na njihovu etničku pripadnost ili vjeru, jača međusobno povjerenje i razumijevanje, te pomaže u izgradnji mirne i prosperitetne budućnosti za sve u BiH, saopšteno je iz OHR-a.
Pripadnici muslimanskih snaga ubile su u Serdarima 16 Srba, članova porodica Serdar, Tepić i Bencuz. Najmlađa žrtva zločina u Serdarima imala je četiri, a najstarija 60 godina.
U napadu na Serdare u zoru 17. septembra 1992. godine ubijeni su Branko /60/, Bosiljka /53/, Јelenko /31/, Radmila /21/, Slavko /60/, Danka /54/, Drago /47/, Mirko /31/, Slaviša /22/ i Spomenka Serdar /19/, Ljubica /40/, Slobodanka /12/ i Snježana Tepić /4/, Nikola Dukić /40/, te Slavko /55/ i Slavojka Bencuz /21/.
Zločin u Serdarima jedan je od najvećih i najmonstruoznijih koji su počinjeni na području kotorvaroške opštine.
Apelaciono vijeće Suda BiH osudilo je Fikreta Planinčića na 11 godina zatvora za zločin u Serdarima, dok su Sead Menzil i Mirsad Vatrač oslobođeni, iako su i oni prvostepenom presudom bili osuđeni na 11, odnosno 10 godina zatvora.
