latinica  ћирилица
07/08/2026 |  11:48 ⇒ 11:50 | Autor: RTRS

Minić: Mali Aleksej iz Teslića je simbol pobjede - Ponosan sam na sve koji su učestvovali u ovoj borbi

Mali Aleksej iz Teslića, rođen sa svega 550 grama, danas je simbol pobjede, napisao je premijer Republike Srpske Savo Minić na Iksu.
Savo Minić - Foto: Ustupljena fotografija
Savo MinićFoto: Ustupljena fotografija

- Dok je njegova majka Јelena 107 dana vodila je najtežu bitku, ljekari i medicinsko osoblje Klinike za dječije bolesti UKC-a Republike Srpske borili su se zajedno s njima. Pobjedili su ljubav, vjera, nada ali i znanje i požrtvovanost naših ljekara - kaže Minić. 

Ističe da je "ovo i podsjetnik na to koliko su važna ulaganja u zdravstvo, jer iza svake investicije stoji nečiji život".

- Ponosan sam na sve koji su učestvovali u ovoj borbi. Alekseju želim srećno i bezbrižno djetinjstvo u našoj Republici Srpskoj - navodi Minić.