latinica  ћирилица
08/08/2026 |  20:26 | Autor: SRNA

Goganović: Helezovim primitivnim izjavama više neću davati na značaju

Zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović rekao je za da više nema namjeru da se bavi svakodnevnim izjavama ministra odbrane Zukana Heleza.
Aleksandar Goganović - Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Aleksandar GoganovićFoto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

- Ranije sam odgovarao na njegove primitivne i neprimjerene izjave, ali sam shvatio da mu time samo dajemo značaj koji ne zaslužuje. Imam mnogo važnijih, kako privatnih, tako i poslovnih obaveza. Kada kolega Helez kaže nešto ozbiljno i vrijedno komentara, tada ću ga i komentarisati - rekao je Goganović upitan da prokomentariše najnovije medijske istupe Heleza u vezi sa navodnim, kako kaže, udarima na suverenitet BiH.

Ali, naglasio je, za sve postoji granica - neka Helez govori šta želi, ali neka ne dira Republiku Srpsku i Srbiju i neka ne vrijeđa srpski narod.

Tada neće dobiti samo medijski odgovor, kaže Goganović, već mnogo ozbiljniji politički i institucionalni odgovor, uvijek u skladu sa zakonom i Dejtonskim mirovnim sporazumom.

- Moj posao je, a i njegov bi trebao da bude, da doprinosim miru, stabilnosti i bezbjednosti. Građani od nas očekuju rezultate, a ne svakodnevna politička prepucavanja s ciljem skupljanja jeftinih političkih poena - zaključio je Goganović.