Nović: Srebrenica je politički poligon koji se aktivira pred izbore

- Preko njihovih kostiju pokušavaju se dobiti glasovi, te ostati na vlasti. Tragično je da se i nakon tri decenije manipuliše mrtvima - rekao je Nović za Glas Srpske.
Nović je istakao da je neshvatljivo da ljudi do te mjere ne prihvataju da pravosudne institucije koje istražuju mogući kriminal u Memorijalnom centru - to učine do kraja.
- Neshvatljivo je da se toliko napadaju i da se svemu pridaje politički priznak. To je nedopustivo. Istragu treba prepustiti pravosudnim institucijama i, ukoliko nema osnova, neka se donese odluka i o tome. Ovako se diže velika halabuka oko toga, što stvara dodatnu sumnju i vjerovanje da su pravosudne institucije zaista u pravu i da se radi o nekoj vrsti kriminala - naveo je Nović.
On smatra da je zahtjev da Srebrenica dobije poseban status marketinški trik pred izbore, te predstavlja puste želje.
- Dejtonski sporazum nije predvidio nikakav poseban status za Srebrenicu i to pojedini političari koriste za dnevno-političke svrhe - rekao je Nović.
