srpska te voli 728x90
latinica  ћирилица
20/08/2026 |  13:52 ⇒ 15:07 | Autor: RTRS

Stevanović apeluje na rukovodstva RTRS-a i BHRT-a da nađu rješenje za redovne plate i nesmetan rad

Nakon što su radnicima RTRS-a isplaćene plate uz podršku Vlade Republike Srpske, ministar saobraćaja i veza Srpske Zoran Stevanović u izjavi za RTRS pozvao je rukovodstva naše televizije i BHRT-a da sjednu za pregovarački sto i uz poštovanje sudskih odluka, pronađu rješenje za stabilno funkcionisanje oba javna emitera.
Zoran Stevanović - Foto: RTRS
Zoran StevanovićFoto: RTRS

- Zahvaljujem prije svega ministru finansija u Vladi Republike Srpske Zori Vidović, s kojom smo danas uspjeli da isplatimo plate radnicima RTRS-a. Iskoristio bih priliku da pozovem rukovodstva BHRT-a i RTRS-a da sjednu za pregovarački sto i, uz uvažavanje svih pravosnažnih presuda i sudskih odluka, pokušaju da nađu rješenje kako bismo prije svega omogućili nesmetan rad oba emitera i redovnu isplatu zarada svim zaposlenima - istakao je Stevanović. 

Stevanović smatra da i nakon jutrošnje blokade računa BHRT-a od strane suda u Sarajevu postoje uslovi da se sjedne za sto i razgovara.

- Pozivam rukovodstva oba Јavna servisa da započnu razgovore - dodaje Stevanović.

Јasan je Stevanović da Republika Srpska stoji iza RTRS-a.

- Republika Srpska će učiniti sve da RTRS funkcioniše nesmetano. RTRS je jedan od simbola Republike Srpske i, naravno, uvijek ćemo učiniti sve što je moguće da sačuvamo taj resurs, koji predstavlja jedinstveni resurs svega onoga što je u Republici Srpskoj. Možda se sada pojavila prilika da se sjedne za pregovarački sto. Zato je moj apel rukovodstvima oba javna servisa da, uz uvažavanje sudskih odluka, legitimiteta i nezavisnosti sudova, pokušaju da pronađu rješenje i da se sporovi konačno riješe - navodi Stevanović.