23/08/2026 | 20:07 ⇒ 20:10 | Autor: RTRS
Dobri rezultati novog sistema fiskalizacije - povećan promet za oko 13 milijardi KM u odnosu na 2023. godinu (VIDEO)
Novi sistem fiskalizacije u Republici Srpskoj daje rezultate. Promet je povećan za oko 13 milijardi maraka u odnosu na 2023. godinu, što je više nego duplo. Na to je uticalo i povećanje cijena i broj novih korisnika fiskalnih kasa, ali ne toliko koliko modernije fiskalne kase i efikasnije praćenje prometa.

Fiskalna kasa (foto: poreskaupravars.org)
Nova fiskalizacija prije tri godine nije naišla na potpuno odobravanje poslovne zajednice u Republici Srpskoj. Tako je i danas.
Ali cilj koji je zacrtan uvođenjem savremenijeg sistema, donosi rezultate, saglasni su poslodavci.
Ono što je opravdalo očekivanja od novog sistema fiskalizacije jeste značajno povećanje prometa, smatraju u Poreskoj upravi i Ministarstvu finansija. Promet je povećan i premašio je 25,5 milijardi maraka.
Opširnije u prilogu:

