srpska te voli 728x90
latinica  ћирилица
27/08/2026 |  07:09 ⇒ 07:54 | Autor: RTRS

Mišić: Očekujemo odgovor Gradske uprave Banjaluka; Јokanović: Zahtjevi radnika racionalni i osnovani (VIDEO)

Radnici Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka traže povećanje plata za 10 odsto, ali i ujednačavanje svojih primanja sa ostalim budžetskim korisnicima Grada Banjaluka. Na stolu je i pitanje upisa djece zaposlenih u vrtiće.
Vrtić - Foto: RTRS
VrtićFoto: RTRS

Sindikalna organizacija već je započela pregovore sa poslodavcem, a od Grada Banjaluka traže sastanak i konkretne odgovore.

Predsjednik Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Slađana Mišić rekla je da su zvanično sve predali Gradskoj upravi i da i očekujemo odgovor.

- Nema razloga da se sastanak ne održi. Imamo svoje razloge, radnici su nezadovoljni. Vidjećemo šta će biti - navela je Mišićeva u našem Јutarnjem programu.

Ističe da povećanje plata ne bi trebala biti neka senzacija.

- A kada radnik prolazi kroz neke probleme na poslu, onda to nije vidljivo - naglasila je Mišićeva.

Kaže da je razlog opravdan.

- Prije svega zbog velike odovornosti. Moramo brinuti i o djeci zaposlnih u vrtićima - rekla je Mišićeva.

Podsjetila je da se često ne ispuni dogovoreno.

- Gradonačelnik je rekao da je sve ispunjeno 100 odsto. Očigleno tih 100 odsto nije isto za nas i za njega - izjavila je Mišićeva.

Dodala je da sada ne bi govorila o štrajku.

- Idemo u pravcu povećanja plata. Mi smo našem direkoru predali sve i mislimo da razumije naš status - istakla je Mišićeva.

Direktor Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka Petar Јokanović rekao je u našem Јutarnjem programu da je opravdan zahtjev radnika.

- Uvijek su imali moju podršku. Ovo je racionalan zahtje i sve su osnovani zahtjevi. Očekujem da će pregovori započeti.  Nadam se da neće doći do protesta i štrajka i roditelji ne trebaju brinuti -rekao je Јokanović.