Košarac: Podrška inicijativi za oslobađanje lokalnih zajednica od plaćanja PDV-a

- Riječ je o opravdanoj i korisnoj inicijativi, jer lokalne zajednice koje osnivaju slobodne zone istovremeno preuzimaju odgovornost za njihov razvoj i ulažu u stvaranje uslova za nove investicije, proizvodnju i zapošljavanje. Zato je važno da im institucije budu partner i da se pronađu rješenja koja će dodatno olakšati njihovo poslovanje i ubrzati razvoj slobodnih zona - smatra Košarac.
View this post on Instagram
On je izrazio uvjerenje da će Ministarstvo privrede i preduzetništva Republike Srpske u najkraćem roku objediniti inicijative lokalnih zajednica i uputiti prijedlog prema Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa, kako bi taj zahtjev mogao biti dostavljen Upravi za indirektno oporezivanje BiH.
- Ponosan sam na činjenicu da smo u prethodnom periodu osnovali tri slobodne zone u Republici Srpskoj - u Trebinju, Gradišci i Brodu. Podsjetiću da smo do 2019. godine imali četiri slobodne zone i da su sve bile na prostoru Federaciji BiH - napisao je Košarac na Instagramu.
On tvrdi da postoji potencijal da Republika Srpska dobije slobodne zone i u drugim lokalnim zajednicama, prije svega u Bijeljini, s obzirom na zainteresovanost semberskih privrednika.
- Naš cilj je jasan – više investicija, više proizvodnje, više radnih mjesta i jača domaća privreda. Sve inicijative koje vode ka tom cilju zaslužuju punu institucionalnu podršku - poručio je Košarac.

