20/01/2015 |  12:11 | Autor: B92

Kraj za Fonjinija, Lopez spasio tri meč lopte

Poraz 15. nosioca Fabija Fonjinija u prvom kolu najveće je iznenađenje drugog dana Australijan opena.

Bolji od njega bio je Kolumbijac Alehandro Gonsales sa 4:6, 6:2, 6:3, 6:4. On će u drugom kolu igrati sa Giljermom Garsija-Lopesom, koji je vodio sa 2:1 u setovima u trenutku kad mu je Gojovčik predao meč.

Na korak od ispadanja bio je i Felisijano Lopez, pošto je Denis Kudla pri rezultatu 6:5 servirao za meč. Imao je Amerikanac tri meč lopte, od toga dve vezane, ali se 12. nosilac izvukao i poslije tri i po sata slavio sa 3:6, 6:2, 4:6, 6:2, 10:8.

Španca sada čeka Adrijan Manarino, koji je spasio nekoliko set lopti u prvom setu meča sa Blažom Rolom, da bi do kraja pobijedio 7:6, 6:3, 6:2.

Fernando Verdasko, koji je projektovani rival Novaka Đokovića u trećem kolu, izgubio je prvi set od DŽejmsa Vorda, imao je i brejk zaostatka pri rezultatu 1:1 u setovima, ali je ipak pobedio sa 2:6, 6:0, 7:6, 6:3.

Ispao je i 27. nosilac Pablo Kuevas, ali to je malo koga iznenadilo, bolji je bio Matijas Bahinger u tri seta. U meču od kojeg se dosta očekivalo Dominik Tim dobio je prvi set, ali je Roberto Bautista-Agut preokrenuo i prošao u drugo kolo – 4:6, 6:2, 6:3, 7:6.

Prolaz u nareno kolo noćas su izborili i Stanislas Vavrinka, DŽon Izner, Miloš Raonić i David Ferer.