17/05/2015 |  19:33 | Autor: RTRS

EL: CSKA savladao Fenerbahče za treće mjesto

Košarkaši moskovskog CSKA osvojili su treće mjesto u Evroligi savadavši Fenerbahče sa 86:80.
CSKA - Fenerbahče (FOTO: euroleague.net) -
CSKA - Fenerbahče (FOTO: euroleague.net)

Ruski tim je dominirao u prvom dijelu utakmice, i na odmor ostišao sa + 24 (48:24).

Međutim, tim Željka Obradovića diže nivo igre u trećoj dionici koju rješava u svoju korist sa 31:18, tako da se u posljednji period ulazi pri vođstvu CSKA 66:55.

Košarkaši Fenerbahčea jurili su zaostatak i u posljednjoj četvrtini, tri minuta prije kraja uspjeli i izjednačiti na 77:77, ali to je bilo sve što su uspjeli uraditi. Moskovljani su bili smireniji na kraju i ostvarili pobjedu sa šest poena razlike.

CSKA je do trijumfa predvodio De Kolo sa 17 poena, Nikols je ubacio 14, uz pet skokova, a DŽekson je dodao 12 poena, uz šest asistencija.

Za Fenerbahče, Gaudlok je ubacio 24 poena, Bjelica 18, uz deset skokova,Zizis je dodao 12 poena i šest asistencija, dok je Bogdanović utakmicu završio sa pet poena, tri skoka i četiri asistencije.