29/09/2015 |  23:17 | Autor: B92

Preokret Barse, BATE srušio Romu, petarda Bajerna

Preokret Barselone protiv Bajera, dva gola Filipa Mladenovića za pobedu BATE nad Romom i "petarda" Bajerna Dinamu obilježili su veče u Ligi šampiona.

Aktuelni prvak Evrope dugo se mučio sa odličnim Bajerom na Nou Kampu, ali je za minut i po uspio da preokrene i ostvari prvu pobjedu u drugom kolu Lige šampiona – 2:1.

U okviru grupe E iznenađenje večeri napravio je BATE koji je zahvaljujući dvostrukom strelcu Filipu Mladenoviću u Borisovu savladao Romu sa 3:2

Bajern je u grupi F nanio težak poraz Dinamu iz Zagreba od 5:0, uz novi het-trik Roberta Levandovskog, dok je Arsenal doživeo i drugi poraz. Ovoga puta u ludoj utakmici na Emiratima slavio je Olimpijakos sa 3:2.

Murinjo i Falkao vratili su se na Dragaouo, ali je Čelsi potvrdio očajnu formu porazom od Porta sa 2:1. U drugom meču grupe G Makabi Slaviše Јokanovića poražen je od Dinama iz Kijeva, koji je postizao golove na početku oba poluvremena (2:0).

Valensija i Zenit potvrdili su da su glavni favoriti za plasman dalje iz grupe H – ruska ekipa ostvarila je pobjedu nad Gentom (2:1), da bi "Slepi miševi" minimalcem utišali Žerlan, u meču koji je sudio Milorad Mažić.