22/11/2015 |  17:42 | Autor: B92

Lacio prekinuo seriju poraza

Fudbaleri Fiorentine odigrali su neriješeno 2:2 (0:2) na svom terenu protiv ekipe Empolija u 13. kolu Serije A. Lacio ponovo nije pobijedio, ali je uspio da prekine seriju od tri uzastopna poraza, ovoga puta bilo je 1:1 protiv Palerma.
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Torino je minimalnim rezultatom slavio protiv Atalante u Bergamu, baš kao i Udineze nad Sampdorijom.

U meču koji su obilježili crveni kartoni Đenoa je protiv Sasuola vodila sa 1:0, ali je poslije drame i dva gola u posljednjem minutu pobijedila sa 2:1. Kjevo je savladao Karpi u gostima rezultatom 2:1 i tako ekipu koja je došla iz Serije B gurnuo na samo začelje.

Fiorentina je uspjela da anulira dva gola zaostatka i izvuče bod. Livaja i Buhel postigli su golove u prvom poluvremenu za Empoli, ali je u nastavku Kalinić sa dva pogotka u pet minuta spasao svoju ekipu poraza.

Fiorentina dijeli prvu poziciju na tabeli sa Napolijem sa po 28 bodova. Inter ima bod manje i od 20.45 ima priliku da preuzme lidersku poziciju, ukoliko pobijedi Frozinone. Srpski fudbaler Nenad Tomović odigrao je cijeli meč za tim iz Firence i zaradio žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Lacio je u veoma lošoj formi, ali je konačno uspio da osvoji makar bod protiv Palerma na svom terenu. Gosti su poveli u 22. minutu, kada je precizan bio Goldaniga, a Kandreva sa penala poravnava rezultat u 70. minutu. Ekipa iz Rima je na osmoj poziciji sa 19 bodova, a Palemo je 14. sa 15.

Na otvaranju dana u Seriji A Napoli je bio siguran u Veroni pogocima Lorenca Insinjea i Gonsala Iguaina.