03/05/2016 |  22:39 ⇒ 22:48 | Autor: RTRS

Fudbaleri Atletika u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Atletika iz Madrida plasirali su se u finale fudbalske Lige šampiona.
LŠ: Bajern-Atletiko (foto: twitter.com) -
LŠ: Bajern-Atletiko (foto: twitter.com)

Madriđani su večeras u revanš meču polufinala poraženi u Minhenu od Bajerna, rezultatom 2:1, ali su zahvaljujući golu u gostima izborili nastup u finalu.

U večerašnjem meču, Bavarci su imali terensku inicijativu, a poveli su u 30.minutu golom Čavija Alonsa iz slobodnog udarca. Poslije nekoliko minuta Bajern je propustio još jednu veliku šansu jer je golman Atletika Oblak odbranio jedanaesterac Milera.

"Јorgandžije" su izjednačile pogotkom Grizmana u 54. minutu, međutim, Levandovski je u 74.minutu vratio prednost Bajernu.

Atletiko je mogao doći do izjednačenja 10-ak minuta kasnije, ali je i udarac Toresa sa bijele tačke bio neuspješan.

Do kraja meča, ostalo je 2:1, ali je zbog povoljnog rezultata u prvoj utakmici (1:0) i gola u gostima zasluženo izborili plasman u finale koje će se igrati 28.maja na stadionu San Siro u Milanu.

Drugi finalista će biti poznat sutra nakon meča Real Madrid-Mančester Siti.