07/12/2016 |  08:35 | Autor: RTRS

Bjelica ispod nivoa u novom porazu Minesote (VIDEO)

Nemanja Bjelica nije bio na svom nivou u novom porazu Minesota Timbervulvsa.

Timbervulvsi su poraženi pred svojim navijačima od San Antonio Sparsa 105:91, upisavši 14. poraz u sezoni, dok je tim iz Teksasa stigao do 17. pobjede.

Srpski reprezentativac proveo je na terenu deset minuta i za to vrijeme ubacio je pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tri) i ostvario jednu asistenciju.

Najbolji kod domaćina bio je Zek Lavin sa 25 poena i tri skoka, a istakli su se još Đorđi Dieng sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti, odnosno rezervista Kris Dan sa 15 poena.

S druge strane, goste je predvodio sjajni Kavai Lenard sa 31 poenom (9/12 za dva, 2/3 za tri), četiri asistencije i dve ukradene. Rezervista Peti Mils dodao je 15 poena, pet asistencija i četiri skoka, dok su Kajl Anderson i Po Gasol dodali po 11, s tim da je španski veteran uhvatio i sedam lopti.

Srpski centar Boban Marjanović, kojeg su početkom jula Detroit Pistonsi odveli iz San Antonio Sparsa zahvaljujući ponudi teškoj 21 milion dolara za tri sezone, nije igrao ni prethodne noći i "klasiku" Istoka u kom su "klipovi" rezultatom 102:91 pobedili Čikago Bulse na svom parketu.

Partiju večeri u SAD pružio je as Vašington Vizardsa, DŽon Vol, koji je za 42 minuta na parketu ubacio 52 poena (rekord karijere), što je drugi najbolji košgeterski učinak posle nestvarnih 60 poena koje je prethodne noći ubacio Klej Tompson, ali za samo 29 minuta u igri.