27/03/2017 |  08:02 ⇒ 08:35 | Autor: RTRS

Poljaci bolji od Crne Gore, pobijedili S. Irska, Škotska i Slovačka

Fudbalska reprezentacija Crne Gore zabilježila je poraz od Poljske rezultatom 2:1, Slovačka je pobijedila Maltu sa 3:1, dok je Škotska golom u 89. minutu savladala Sloveniju sa 1:0 u okviru petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.
Poljaci slave gol Levandovskog - Foto: RTS
Poljaci slave gol LevandovskogFoto: RTS

Crna Gora se "držala" gotovo čitav meč ali je u završnici meča popustila pod naletima Poljaka.

Poljsku je u vođstvo doveo Robert Levandovski odličnim golom iz slobodnog udarca.

Domaćin je u 63. minutu došao do izjednačenja golom Stefana Mugoše, ali je konačan rezultat postavio Pišček u 82. minutu meča.

Crna Gora je nakon pet odigranih utakmica druga na tabeli grupe E sa sedam bodova dok je Poljska prvoplasirana sa 13.

Sjeverna Irska savladala je reprezentaciju Norveške sa 2:0.

Domaćin je do prednosti stigao već u drugom minutu meča kada je Vard bio strijelac.

Vašington je u 33. minutu postigao još jedan gol za domaćina i postavio konačan rezultat.

Sjeverna Irska je ovom pobjedom izbila na drugo mjesto na tabeli grupe C sa deset osvojenih bodova dok je Norveška peta sa tri osvojena boda.

Škotska je u posljednjim minutima utakmice došla do značajne pobjede nad Slovenijom.

Јedini strijelac na meču bio je Kris Martin u 89. minutu utakmice.

Škotska je četvrtoplasirana u grupi F sa sedam osvojenih bodova, dok je Slovenija treća sa bodom više.

Rumunija i Danska su odigrale nerešeno 0:0.

Rumunija je četvrta u grupi E sa šest bodova, dok je Danska treća sa bodom više.

Reprezentacija Slovačke je savladala u gostima Maltu sa 3:1.

Goste je Vladimir Vajs doveo u vođstvo već u drugom minutu.

Malta je odgovorila golom Faruđe u 14.

Greguš je dao gol za ponovno vođstvo Slovačke u 41. da bi konačnih 3:1 postavio Nemec u 84. minutu.

Slovačka je drugoplasirana u grupi F sa devet osvojenih bodova, dok je Malta šesta i još nije uspjela da osvoji bodove.