18/04/2017 |  10:19 ⇒ 10:20 | Autor: RTRS

Velika trojka Klivlenda prejaka za Indijanu, Sparsi na 2:0

Prethodne noći nastavljen je plej of NBA lige. Ekipe Klivlenda i San Antonija su povele 2:0 u seriji protiv Indijane, odnosno Memfisa.

Indijana je još jednom pružila snažan otpor šampionu, ali Klivlend je na kraju uspio da pobijedi 117:111.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini kada je Klivlend došao do 19 koševa prednosti, a nakon toga rutinski priveo meč kraju.

Kajri Irvink je bio najraspoloženiji kod pobjednika sa 37 koševa, a pratili su ga Lav sa 27 i DŽejms sa 25 koševa.
San Antonio je još jednom rutinski savladao ekipu Memfisa.

U sinoćnjoj utakmici bilo je 96:82 za tim grega Popoviča. Sparsi su na poluvremenu imali 19 koševa prednosti, a ponovo je blistao jedan od kandidata za MVP nagradu, Kavai Lenard. Za 40 minuta na terenu ubacio je 37 koševa uz deset uhvaćenih lopti.

Serije se sada sele u Indijanapolis i Memfis gdje će biti odigrane naredne dvije utakmice.U narednu rundu plej ofa idu timovi koji prvi ostvare 4 pobjede.