18/03/2018 |  13:22 ⇒ 13:23 | Autor: B92

Јokić odličan, a Denver sve dalje od plej-ofa

Srpski košarkaš Nikola Јokić pružio je novu odličnu partiju, ali je njegov Denver nastavio da posrće u borbi za plej-of.
Nikola Јokić - Foto: TANЈUG
Nikola ЈokićFoto: TANЈUG

Јokić je u porazu Nagetsa od Memfis Grizlisa (101:94) na terenu proveo nešto više od 35 minuta i za to vrijeme upisao dabl-dabl sa 17 poena (5-15 iz igre, 1-4 za tri, 6-8 penali) i 12 skokova, uz 2, asistencije 4 ukradene lopte i 2 blokade.

Međutim, nije imao dobru podršku saigrača u nešto skraćenoj rotaciji, jer je Trener Majk Meloun dao priliku samo devetorici košarkaša.

DŽamal Marej je postigao 16 poena, a Pol Mislap 12.

S druge strane, kod Grizlisa koji su prekinuli crnu seriju od 19 uzastopnih poraza, najefikasniji je bio Bruks sa 24 poena, četiri više od Tajrika Evansa.

Memfis je dobio prvu četvrtinu sa ubjedljivih 34:17, Denver je do poluvremena smanjio razliku na -5, a onda, uprkos konstantnoj jurnjavi stigne do izjednačenja u posljednjoj deonici (86:86 i 88:88). Ipak, gosti iz Kolorada ni u jednom trenutku nisu vodili, pa su ponovo napravili korak unazad u borbi za plej-of.

Denver je trenutno deseti na Istoku sa 38 pobjeda i 32 poraza, ima pobjedu manje i dva poraza više od Nju Orleans Pelikansa koji su osmi, na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje.

Memfis je pretposljednji u istoj konferenciji sa skorom 19-50.

U ostalim mečevima pobjede su ostvarili Hjuston, Vašington, Bruklin, Njujork, Klivlend, Golden Stejt i Portland.