25/03/2018 |  21:55 | Autor: B92

Krajinović u osmini finala Majamija

Srpski teniser Filip Krajinović pobijedio je Francuza Benou Pera u trećem kolu Masters turnira u Majamiju sa 2-0, 6:3, 6:3.
Filip Krajinović (arhiv) - Foto: Getty Images
Filip Krajinović (arhiv)Foto: Getty Images

Srpski igrač je završio posao za sat vremena i deset minuta protiv 47. igrača na planeti koji je samo dva dana ranije eliminisao Novaka Đokovića u drugom kolu turnira.

Krajinović je do pobjede došao jer je maksimalno bio efikasan u realizaciji svog prvog servisa gdje je napravio ključnu razliku u meču.

U prvom setu su viđena četiri brejka. Krajinović jeste prvi predao svoj servis protivniku, ali ga je to trglo, pa je pri rezultatu 3:1 za Pera, počeo da igra mnogo bolje.

Serijom 5:0 i uz tri brejka dolazi do 6:3. Krajinović je u drugom dijelu igre poput iskusnih asova pritisnuo Francuza odmah na startu za 2:0.

Tu prednost je sačuvao do kraja, a jedino je na kraju bilo uzbuđenja kada je trebalo pobjedu potvrditi servisom. Krajinović je uspio u tome i plasirao se dalje.

Srbin čeka boljeg iz duela Del Potra i Nišikorija.