23/05/2018 |  08:30 ⇒ 12:00 | Autor: RTS

Brejk Hjustona za izjednačenje protiv Golden Stejta (VIDEO)

Košarkaši Hjuston Roketsa savladali su u Ouklendu Golden Stejt Voriorse u četvrtom meču finala zapadne konferencije NBA plej-ofa sa 95:92 i tako izjednačili rezultat na dva-dva u seriji.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Najzaslužniji za brejk "raketa" bio je fenomenalni DŽejms Harden koji je postigao 30 poena, dok je 27 upisao Kris Pol. "Voriorse" su predvodili Stef Kari sa 28 i Kevin Durent sa 27 poena.

Početak meča nije bio obećavajući za DŽejmsa Hardena i družinu, domaćin je od starta krenuo silovito serijom od 12:0 pa su prvu četvrtinu dobili sa 28:19. "Rakete" su u drugoj četvrtini "upalile motore" i na poluvrijeme otišli s prednošću 53:46.

Golden Stejt je u trećoj dionici, preko Karija i Durenta, uspio da se revanšira Hjustonu i dobije četvrtinu sa 34:17. Imali su "voriorsi" na startu posljednje dionice 12 poena prednosti, ali su košarkaši Hjustona serijom od 9:0 uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu i da na kraju dođu do velike pobjede i izjednačenja u "Orakl areni".

Naredni meč na programu je u noći između četvrtka i petka u Hjustonu.