05/06/2018 |  22:38 ⇒ 22:41 | Autor: RTRS

Banjaluka lejdis open- odigrano sedam mečeva prvog kola

Na teniskom ITF fjučers turnir Banjaluka lejdis open, danas je odigrano sedam mečeva prvog kola. Plasman u nastavak takmičenja izborila je prva nositeljka, Ukrajinka Marijana Zakarljuk.
Banjaluka lejdis open - Foto: RTRS
Banjaluka lejdis openFoto: RTRS

Zakarljukova, trenutno 538. teniserka svijeta, prepustila je samo tri gema Tamari Malešević iz Srbije. Bilo je 6:1 i 6:2. U narednom kolu čeka je bolja iz duela dvije kvalifikantkinje, Crnogorke Babić i Kovačikove iz Slovačke.

U drugom kolu je i Hrvatica Ivana Topčić. 27-godišnja Zagrepčanka je sa 2:0 pobijedila Rumunku, Negoitu. Po setovima, 6:4 i 7:6.

Ubjedljiva na startu tunrira bila je i osma nositeljka Јana Јoblonovska iz Slovačke. Ona je sa 6:0 i 6:1 dobila Slovenku Glavaš.

U drugom kolu su i Mađarica Arđeljan, Јapanka Takamura - četvrti nosilac na turniru, zatim Slovenka Novak i Hrvatica Katja Milas.

Preostali mečevi prvog kola biće odigrani sutra. Nagradni fond turnira je 15.000 dolara. Osim novčane nagrade, pobjednica će osvojiti 18 bodova za Svjetsku rang-listu.

Meč finala, koji je na rasporedu u nedjelju, prenosiće naša televizija.