08/11/2018 |  08:17 ⇒ 10:48 | Autor: Agencije

LŠ: Šokantan trijumf Јunajteda u Torinu

Јuventus je bio bolji tim, stvorio mnogo više šansi i bio pred pobjedom do 86. minuta utakmice. A onda su se "đavoli" pobrinuli da bodove odnesu u Mančester.
Liga šampiona - Foto: ilustracija
Liga šampionaFoto: ilustracija

Јuventus je, bez ikakve dileme, bio bolja ekipa u Torinu. Dominirao je, stvarao prilike, imao kontrolu.

Čekao se prvi gol Kristijana Ronalda u dresu Јuventusa u Ligi šampiona, a dočekali su ga domaći navijači u 65. minutu.

Pjanić je proigrao Portugalca, a ovaj iz prve neodbranjivo poslao loptu u mrežu.

Nastavio je Јuve da dominira i poslije postignutog gola, sve do 86. minuta.

Čudesnih sedam-osam minuta za navijače Јunajteda, nestvarnih za one u crno-bijelom.

Huan Mata je prvo u 86. minutu savršeno izveo slobodnjak i donio izjednačenje.

A onda, u 90. minutu meča, poslije velike gužve i zbrke pred golom domaćih, lopta je završila u mreži. Posljednji je dodirnuo Aleks Sandro.

Јuve je i dalje prvi u grupi sa 9 bodova, Јunajted ima 7,  Valensija 5, a Јang Bojs 1.

Bajern je u Minhenu savladao AEK sa 2:0, golovima Roberta Levandovskog.

Poljak je donio prednost Bavarcima u 31. minutu sa bijele tačke, a konačan rezultat je postavio u 71.

U Portugaliji, Benfika i Ajaks su odigrali 1:1.

Benfika je povela golom iskusnog Žonasa u 29. minutu.

Ajaks je izjednačio golom srpskog reprezentativca Dušana Tadića u 61. minutu. Tadić je iskoristio dobro dodavanje, obišao golmana i smjestio loptu u mrežu.

Benfika je u posljednjim momentima meča mogla do sva tri boda, ali je golman Onana nevjerovatno reagovao i sačuvao mrežu.

Bajern je prvi u grupi E sa 10 bodova, Ajaks ima 8, Benfika 4, dok je AEK bez bodova.

Mančester siti je odradio lakši trening, ispostaviće se, sa Šahtjorom u Engleskoj.

Poslije 45 minuta igre bilo je 2:0, golove su postigli David Silva, potom i Gabrijel Žesus iz komičnog penala (Sterling je pao bez ikakvog kontakta, pošto je šutnuo travu).

U nastavku, ekipa Pepa Gvardiole se potpuno razigrala. Sterling je povisio na 3:0, potom je Gabrijel Žesus još jedan penal iskoristio, da bi u finišu meča pogodio i Rijad Mahrez, a za kraj Žesus zaokružio het-trik.

Na kraju, Mančester siti – Šahtjor 6:0.

A u Francuskoj, Hofenhajm je napravio ogroman podvig.

Lion je na poluvremenu vodio sa 2:0, golovima Fekira i Ndombelea, a u nastavku imao igrača više, pošto je isključen Kasim u 51. minutu.

A onda je Hofenhajm smanjio preko Kramarića, da bi u nadoknadi Kaderžabek donio bod.

Siti u grupi F ima 9 bodova, Lion ima 6, Hofenhajm 3, a Šahtjor 2.

U drugom meču grupe G, Real Madrid je sa 5:0 savladao Plzenj u gostima.

Real je već poslije 45 minuta igre imao 4:0, golovima Benzeme (21, 37. minut), Kazemira u 23. i Bejla u 40.

U nastavku, Toni Kros je stavio tačku u 67. minutu.

Roma je prva u grupi sa 9 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real, CSKA ima 4 boda, dok Plzenj ima 1.