13/11/2018 |  07:54 ⇒ 10:23 | Autor: RTS

Bogdanović i Bjelica srušili Sparse!

Srpski košarkaši u Sakramento kingsima Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su odličan meč protiv San Antonio sparsa, koje su savladali sa 104:99.

Bogdan Bogdanović odigrao je svoju prvu odličnu utakmicu po povratku nakon povrede koljena. Bogdan je na parketu proveo 24 minuta, ušavši sa klupe, za koja je upisao 22 poena i tri asistencije.

Nemanja Bjelica je kao starter proveo 26 minuta i postigao 11 poena uz šest skokova, sa procentom šuta iz igre od 80 odsto.

Kod Sakramenta u pobjedi istakli su se još Foks sa 19 i Hild sa 14 poena.

U redovima Sparsa najefikasniji bili su Derozan sa 23 poena i Oldridž sa 14 poena i 18 skokova. 14 poena dodao je i Rudi Gej.

Sakramento nakon 14 odigranih mečeva ima zbir  od osam pobjeda i šest poraza i nalazi se na osmoj poziciji, dok su Sparsi upisali peti poraz u 12 utakmica i nalaze se na petom mjestu.

Los Anđeles klipersi su nakon produžetka savladali šampione ekipu Golden Stejt voriorsa sa 121:116.

Srpski košarkaši Miloš Teodosić i Boban Marjanović nisu ulazili u igru, a najefikasniji u pobjedničkoj ekipi Klipersa bili su Vilijams sa 25 i Herel sa 23 poena, Aleksander je dodao 18, a Heris 17 poena.

U redovima Ratnika Durent je imao učinak od 33 poena, 11 skokova i deset asistencija, Klej Tompson postigao je 31 poen, dok je Igodala dodao 14.

U ostalim rezultatima Luka Dončić je upisao 11 poena u pobjedi Dalasa nad Čikagom 103:98, Vašington je savladao Orlando sa 117:109, Filadelfija bila bolja od Majamija 124:114, Pelikani od Toronta 126:110, Јuta je trijumfovala nad Memfisom 96:88, Minesota nad Bruklinom 120:113, a pobjedu su upisali i Oklahoma tanderi nad Finiks sansima rezultatom 118:101.