04/01/2019 |  18:01 ⇒ 19:26 | Autor: RTRS

Đoković poražen u polufinalu Dohe

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković poražen je u polufinalu turnira u Dohi. Od njega je bio bolji Španac Roberto Bautista Aguto sa 2:1. Po setovima je bilo 3:6, 7:6 (6), 6:4.
Novak Đoković, ATP turnir Doha - Foto: B92
Novak Đoković, ATP turnir DohaFoto: B92

Za razliku od prethodna dva duela kada se morao vraćati iz rezultatskog minusa, meč sa Agutom bio je totalno suprotan, jer ovaj put teniser iz Španije imao je spektakularan povratak u meč i na kraju zasluženo prošao u finale turnira u Kataru, iz serije ATP 250.

U prvom setu bila je to jednosmjerna ulica, Đoković je sigurno servirao, a pritiskao početni udarac Aguta, pa je set zavrđen 6:3 u korist svjetskog broja 1.

Rani brejk u drugom setu, nagovještavao je i kraj susreta. Đoković je imao prednost 4:2 i servis, i popustio je. Agut se vratio u meč, došao do tajbrejka kojeg dobija 8:6.

Šok Đokovića Aguto koristi na početku trećeg seta, pravi brejk i drži ga sigurnom igrom do kraja meča za konačnih 2:1 u setovima. Meć je trajao 2 časa i 37 minuta.

Ovim trijumfom Aguto je smanjio prednost Đokovića u međusobnim susretima na 7:2 za svjetskog broja 1.

U drugom polufinalu turnira iz 250 serije u Kataru sastaju se Marko Čekinato i Tomaš Berdih.