05/02/2019 |  08:03 ⇒ 08:53 | Autor: RTS

Poraz Denvera, Јokić solidan (VIDEO)

Detroit je porazio Denver sa 129:103 uz slabiju partiju Nikole Јokića, a Sakramento nadigrao San Antonio 127:112 uz slabiji učinak Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice. Hjuston je bio bolji od Finiksa na gostovanju 118:110, a pobjede su ostvarili i Indijana i Milvoki.
Јokić i Lebron (Foto:bsndenver.com) -
Јokić i Lebron (Foto:bsndenver.com)

Iako je Denver dobro ušao u meč i odmah poveo na gostovanju, domaćini nisu dozvolili iznenađenje već su u nastavku meča preokrenuli rezultat a potom se samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će dobiti meč.

Srpski internacionalac Nikola Јokić je imao jedno od slabijih večeri, pa je meč završio sa 16 poena i tri skoka za 26 minuta igre.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Andre Dramond sa 27 poena i 12 skokova, dok je Trej Lajls kod Denvera, kao najefikasniji, imao 20 poena.

Na domaćem terenu slavio je i Sakramento u duelu sa San Antoniom sa 127:112, dok su u ostalim mečevima pobjede odnele gostujuće ekipe.

Sakramento je poveo od starta meča i održavao prednost do finiša utakmice.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Begli i Foks sa 24 odnosno 20 poena.

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica su u igri proveli po 21 minut i za to vreme imali šest, odmosno sedam postignutih poena.

U timu San Antonija je najefikasniji bio Demar Derozan sa 24 poena, a Lamarkus Oldridž imao je dva poena manje.

Atlanta je u Vašingtonu slavila sa 137:129, Indijana je nadigrala Nju Orleans sa 109:107,  a Milvoki je nadigrao Bruklin sa 113:94.

Hjuston je bio bolji od Finiksa 118:110, a DŽejms Harden je duel završio sa čak 44 poena i osam skokova.