24/02/2019 |  18:19 ⇒ 21:55 | Autor: B92

Srbi pokorili Hanover, briljantne partije Јovića i Kostića

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobijedili su Hanover na gostovanju rezultatom 3:0 u 23. kolu njemačke Bundeslige.
Ajntraht - Hanover - Foto: B92
Ajntraht - HanoverFoto: B92

Najzaslužniji za pobjedu Ajntrahta bio je Luka Јović, koji je u pobjedi učestvovao sa golom i asistencijom.

Poslije mirnih prvih 45 minuta mreže su mirovale, ali je Frankfurt za kratko vrijeme uspio da dođe do dva gola i riješi pitanje pobjednika početkom drugog dijela igre.

Prvi pogodak viđen je u 54. minutu, a u njemu je učestvovala dobro poznata balkanska kombinacija.

Јović je lijepim pasom proigrao Hrvata Rebića, koji je ostao jedan na jedan sa golmanom protivnika i rutinski riješio tu situaciju.

Frankfurt je nastavio da napada, a domaćin nije imao rješenja. U 63. minutu Kostić je povukao kontru svoje ekipe, centrirao loptu koja je pronašla Јovića. Srpski golgeter je bio sam, te glavom poslao loptu u mrežu Hanovera i povisio na 2:0.

Iako je pitanje pobjednika bilo rješeno, srpski fudbaleri su željeli još jedan gol. Pred početak sudijske nadoknade desila se slična situacija kao kod drugog gola, jer je ovoga puta Јović uposlio Kostića za konačnih 3:0.

Јović je na ovom meču postigao 15. gol u šampionatu i ostao prvi na listi strijelaca, a upisao je i petu asistenciju.

Njegov kolega Rebić zabilježio je osmi gol, a Kostić šestu asistenciju i drugi gol u ligi.