29/05/2019 |  14:48 ⇒ 14:48 | Autor: B92

Kecmanović bez šanse protiv Gofana za kraj Rolan Garosa

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo Rolan Garosa, pošto je od njega bolji bio Belgijanac David Gofan u tri seta.

Gofan je do pobjede došao poslije nešto manje od dva časa borbe – 6:2, 6:4, 6:3.

Trenutno 85. teniser svijeta je loše počeo meč i u istom ritmu nastavio. Gofan je u prvom delu igre imao sedam brejk lopti (iskoristio dve), dok protivniku nije dopustio nijednu.

Na početku drugog seta viđen je set brejkova. Desilo se pet vezanih, a jedan više napravio je Belgijanac, koji je konačno prekinuo seriju oduzimanja servisa i došao na 4:2.

Kecmanović do kraja seta nije uspio da pruži željeni otpor, pa je David poveo sa 2-0.

Miomir se odlično držao u trećem setu sve do 3:3. Tada se desio nagli pad u igri srpskog tenisera i Gofan je došao do tri vezane brejk prilike. Iskoristio je drugu i napravio brejk.

Srpski teniser je u narednom gemu imao 0:30, ali je izgubio naredna četiri poena, pa je Gofan došao na gem od pobjede. Kecmanović je servirao da ostane na turniru, ali nije uspeo i došlo se do novog brejka.

U trećem kolu Gofan će se sastati sa boljim iz duela između Rafaela Nadala i Јanika Madena.